Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

DOSHAK, 29 Ekim Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü ve Oryantiring Takımı hazırlık çalışmaları için Belgrad Ormanı’ndaydı

Son Güncelleme: 23.12.16

Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü (DoSHaK) Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü ve kurulması planlanan Oryantiring (Orienteering) Takımı’nın ilk antrenmanı için doğasever üyeleri ile 29 Ekim’de Belgrad Ormanı’ndaydı. DOSHAK üyelerinin her yıl gerçekleştirdiği doğa yürüyüşleri bu yıl 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ile renklendi.

 Etkinlik günü aynı zamanda kurulması planlanan Oryantiring Takımı da ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Doğa koşullarında zamana karşı yapılan, harita yardımıyla yön bulmaya dayalı yeni bir spor disiplini olarak tanımlanan Oryantiring’le ilgilenenler için antrenman günü öncesi seminer gerçekleştirildi. Seminerde öğrenilen teorik oryantiring bilgisini sahada deneyimleme fırsatı sağlayan bu ilk antrenmanla, oryantiring sporunu ilk kez deneyimleyen katılımcılar takıma dahil olup olmamak konusunda kendilerini test etme fırsatı buldular.

 DOSHAK, doğayla ve birbiriyle uyum içinde olacak, düzenli antrenmanlara katılarak turnuvalardan keyifli deneyimler edinecek bir takım oluşturmayı hedefliyor. Kulüp, organize edilecek düzenli antrenmanlarla, ulusal/uluslararası turnuvalara katılmayı planlıyor.

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İstanbul