Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

DoSHaK, Mart ayını dolu dolu geçirdi

Son Güncelleme: 22.12.16

Acıbadem Üniversitesi Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü (DoSHaK), Mart ayını birbirinden verimli eğitimlerle, heyecanlı etkinliklerle geçirdi.

12 Mart’ta Kocaeli Menekşe Yaylası’ndaki doğa yürüyüşü 74 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Yaylada 12 km’lik yürüyüş yapıldı. Geçen yıl başlatılan 'Okçuluk Eğitimi' bu yıl da 21 Mart’ta gerçekleştirildi. Eğitimler, Marmara Okçuluk Spor Kulübü'ndeki atış alanında yapılıyor. 23 Mart’ta gerçekleştirilen yamaç paraşütü seminerinde, profesyonel yamaç paraşütü pilotu olan konuklar teknik bilgileri paylaştı.

DoSHaK, Türk sivil havacılığının gelişimine katkı sağlamak adına, 6-8 Mayıs 2016 tarihleri arasında WOW İstanbul Konferans Merkezi’nde gerçekleşecek olan Türkiye'nin tek havacılık eğitim fuarı “İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı”nı (IFTE-2106) desteklemektedir.

12 Mart Cumartesi günü Kocaeli’nde bulunan Menekşe Yaylası’nda doğa yürüyüşü 74 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Doğanın birçok güzelliğini içinde barındıran bu yaylada 12 km’lik yürüyüş yapıldı. Yürüyüşe katılanlar günün sonunda şehir hayatının neden olduğu doğa özlemini gidermenin yanında yeni dostluklar da kurdu.Geçen yıl ilki gerçekleştirilen “Okçuluk Eğitimi” yeni üyelerin de katılımıyla bu yıl 21 Mart’ta başladı. Eğitimler Marmara Okçuluk Spor Kulübü'nün atış alanında gerçekleşiyor. DoSHaK’ın hedefi üniversitenin okçuluk takımını kurmak ve ulusal/uluslararası platformlarda üniversiteyi temsil etmek.


23 Mart 2016 Çarşamba günü yamaç paraşütü semineri için profesyonel yamaç paraşütü pilotu olan davetliler teknik bilgileri anlattı.


23.03.2016 DoSHaK’ın Pan Derneği işbirliğiyle gerçekleştirdiği kanyon sporu teorik ve uygulamalı eğitimlerinin Mart ayı programı aşağıdadır:

16 Mart 2016 Çarşamba

*Kuru kanyonlar

*Kanyon geçiş disiplini

*Kanyon sporunda risk alanları

*Kanyon sporu güvenlik önlemleri

23 Mart 2016 Çarşamba

*Teknik malzeme kullanma ve koruma yöntemleri

*İp ile iniş teknikleri (teorik)

*Emniyet hatları (teorik)

*Kanyon içerisinde kullanılan düğümler (teorik & pratik)

27 Mart 2016 Pazar

*Gebze Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda ip ile kaya inişi pratik eğitimi
30 Mart 2016 Çarşamba

*Ballıkayalar pratik eğitim değerlendirmesi

*Sulu kanyonlar

*Hareketli suda yüzme teknikleri (teorik)

*Kanyon geçişinde beslenme

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İstanbul