Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

Sektör Buluşmaları - 8: Değer Bazlı Sağlık Hizmeti

Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, gelenekselleşen Sektör Buluşmaları’nın sekizincisi, 5 Ekim 2018 Cuma günü 14:30-17:00 saatleri arasında Kerem Aydınlar Kampüsü Konferans Salonu’nda “Değer Bazlı Sağlık Hizmeti” başlıklı panel olarak uluslararası katılımla gerçekleştirildi.

Sağlık sistemlerinin odağının, maliyetten değere doğru değişmekte olduğu günümüzde, sağlık hizmet sunucularına ödemenin, hasta sağlık sonuçlarına dayanılarak yapıldığı bir sağlık hizmet sunum modeli olan Değer Bazlı Sağlık Hizmeti kavramı giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Değere dayalı sağlık hizmeti anlaşmaları kapsamında, hizmet sunucular, hastalarını iyileştirme, hastalıkların etkileri ve sıklığını yönetme konusunda daha duyarlı hale gelmektedirler. Dolayısıyla, değer bazlı sağlık hizmeti, yalnızca sağlık sistemlerine değil, hastalar, hizmet sunucular, tedarikçiler ve ödemeyi yapanların yanında tüm topluma yarar sağlamaktadır.

Bu önemli konunun sektörün tüm paydaşları ile tartışıldığı panelin katılımcıları, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Mert Vural, Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdür Yardımcısı Dr. Refik Altun, 3M Healthcare Business Group Sağlık Ekonomisi Lideri Dr. Flutura Hasa, Araştırmacı Tıp Teknolojileri Üreticileri Derneği ARTED Yönetim Kurulu Başkanı Umut Gökalp ve BAYER Türk Pazar Erişim Direktörü Dr. Mete Şaylan oldu.

Sunumların ardından soru-cevap ve tartışma bölümü ile devam eden toplantının sonunda panelistlere teşekkür belgelerini Acıbadem Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Şahin takdim etti.

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İstanbul