Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

SPM Sektör Buluşmalarının 10.su “Uzun Süreli Bakım” gerçekleşti

Son Güncelleme: 13.05.19

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, ulusal ve uluslararası sağlık politikalarına katkı sağlamak üzere yapılan çalışmalar kapsamında düzenlenen “Uzun Süreli Bakım” başlıklı Sektör Buluşmaları’nın onuncusu, 2 Mayıs 2019 tarihinde Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleşti.

Acıbadem Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep Güven ve öğretim üyeleri ile öğrencilerin yanı sıra sağlık sektörünün önde gelen kurum ve kuruluşlarından katılımcıların izlediği panelin moderatörlüğünü aynı zamanda konuşmacı olarak katılan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Geriatri Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan yaptı. Panelde TÜSİAD Yaşlı Bakımı Çalışma Grubu Başkanı Hüseyin Çelik, Acıbadem Mobil Direktör Yardımcısı Dr. Ahmet Fırat Küçükköse, A-DORA Bakım Evleri Direktörü Dr. Öğr. Üyesi Gaye Öz Esmeray ve MEVA Bakım Evleri Tıbbi Direktörü Vildan Kandemir konuyla ilgili bilgi ve birikimlerini paylaştı. 

Uzun Süreli Bakım Paneli’nde;

  • “Uzun Süreli Bakım”ın tanımı, kapsamı, bileşenleri, tarihsel gelişimi,
  • Dünya nüfusunun yaşlanması ve buna bağlı “Uzun Süreli Bakım”ın öneminin artması, 
  • Türkiye’de “Uzun Süreli Bakım”, 
  • Konuya ilişkin yasal düzenlemeler, kamu politikaları, devlet teşvikleri, teknolojik gelişmeler ve Ar-Ge çalışmaları, 
  • Yaşlı bakımı turizmi konuları tartışıldı,
  • “Uzun Süreli Bakım” hizmeti vermekte olan ayrı kurumun direktörleri tarafından bakım hizmetinin içeriği ve gerekleri hakkında bilgiler paylaşıldı.BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İstanbul