Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

CASE Ciddi Oyun Uygulamasına Amerika’dan Ödül

Son Güncelleme: 19.02.19

Her yıl sağlık simülasyonu alanında en prestijli bilimsel organizasyon olarak kabul edilen IMSH (International Meeting for Simulation in Healthcare) kongresi “Redefining&Redesigning” teması ile 26-30 Ocak 2019 tarihinde Amerika’nın San Antonio şehrinde gerçekleşti.

Üniversitemizin de katılımcıları arasında yer aldığı bilimsel konferans, sağlık alanında simülasyon uygulamaları üzerinde çalışan kurum ve üniversitelerden 2000’i aşkın katılımcıyı bir araya getirdi. Konferansta 3 gün boyunca, sağlık alanında son yenilikler, iyi uygulamalar, ürün ve servis sunumları, eğitimler gerçekleşti. 

Acıbadem Üniversitesi CASE tarafından tasarlanan “Karma Gerçekliği Bir Sonraki Simülasyon Seviyesi Olarak Kullanmak (Using Mixed Reality as the Next Level of Simulation)” başlıklı proje IMSH kapsamında düzenlenen “2019 Serious Games and Virtual Environments“ yarışmasında 50 uluslararası ekip arasından “Best in Show Award - Runner Up” ödülüne layık görüldü.

2018 yılında da sanal gerçeklik bazlı ciddi oyun alanında yapılan yarışmadan “Jüri Özel Ödülü” ile dönen ACU CASE Ekibi, bu yıl 9.su düzenlenen yarışmada iki yıl üst üste ödüle layık görülen tek ekip olma özelliğini de taşıyor.


BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İstanbul