Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

Fakülte Hakkında

Sağlık Bilimleri Fakültesi, Acıbadem Üniversitesinin diğer bölümleri ile birlikte ilk öğrencilerini 2009-2010 öğretim yılında kabul ederek ,“Sağlık Yönetimi “, “Hemşirelik “ ve “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon” olmak üzere 3 bölüm ile yola çıkmıştır.Fakülte 2013-2014 yılında Beslenme ve Diyetetik Bölümünün açılması ile bölüm sayısını dörde çıkarmıştır. Halen eğitim görmekte olan yaklaşık 850 lisans öğrencisi bulunan Sağlık Bilimleri Fakültesi 2012-2013 eğitim yılında ilk mezunlarını vermiştir. 

Fakülte öğrencilerinin mesleki bilgi ve beceri gelişiminin uluslararası standartlarda olması amaçlanmaktadır. Bu amaca yönelik oluşturulan dinamik ve deneyimli öğretim üyesi kadrosu , temel bilimler ve klinik bilimler alanında Tıp Fakültesi’nin eğiticileri ile daha da güçlenmektedir . Tüm bölümlerdeki mesleki dersler her yarıyılda asgari 5 saat yabancı dil eğitimi ile desteklenmektedir. 

İleri teknolojik altyapıya sahip Ataşehir Kerem Aydınlar Kampüsü’nde teorik eğitimlerin yanı sıra , uygulamalı eğitimler modern laboratuvarlarda, Hemşirelik Bölümünün uygulamalı eğitimlerinin bir bölümü ise ülkemizin en donanımlı ve modern simülasyon eğitim merkezinde verilmektedir. 

Güçlü eğitim kadrosu ve kampüsün teknolojik olanaklarının yanı sıra Fakültenin en güçlü yanlarından bir tanesi öğrencilerin uygulamalı eğitimlerinin büyük çoğunluğunu öğretim üyeleri ve deneyimli meslekdaşların gözetiminde Acıbadem Sağlık Grubu'nun en yeni teknoloji ile donatılmış hastanelerinde ve sağlık merkezlerinde yapma olanağıdır. 

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin temel hedefi mesleki yönden kendi alanında yetkin ,donanımlı, bilimsel düşünen ve üreten, teknolojiyi çok iyi kullanabilen, yabancı dil bilen , ulusal ve uluslararası arenada kendisini, çalıştığı kurumu ve ülkemizi başarıyla temsil edebilecek çağdaş sağlık profesyonelleri yetiştirmektir.


Prof. Dr. Murat BAŞ

Dekan

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İstanbul