Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

Dersler


Derslere kayıtlı olan öğrenciler  dersleri UZEM  portalına kendilerine özel olarak verilen şifre ve kullanıcı adları ile giriş yaparak takip ederler (Şifre işlemleri ve kullanıcı adı ile ilgili detaylı bilgiye SSS’den ulaşabilirsiniz). Her ders 14 haftalık içeriklerden oluşur ve derslerin tamamı uzaktan eğitim metoduyla takip edilir. Tüm dersler için, her eğitim-öğretim yarı yılında iki kez (ilki ara sınav öncesinde, ikincisi final sınavı öncesinde) yüz yüze ders organize edilir. Yüz yüze derslerin amacı öğrencileri derslerin öğretim elemanlarıyla sınıf ortamında buluşturmak ve sınavdan önce ders içerikleriyle ilgili soruları cevaplamaktır. Yüz yüze derslerin gün ve tarihleri  UZEM giriş portalı ana sayfasında duyurularda yayınlanmaktadır. Ders içerikleriyle ilgili sorularınız olduğunda hafta içi mesai saatlerinde ders hocasına ulaşabilir, yüz yüze görüşmelerde de sınavlarla ilgili sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Uzem dersleri sınavlarında  vize sınavının %40’ı, final sınavının %60’ı alınarak not hesaplaması yapılır.

DERSLER VE DERS İÇERİKLERİ

TÜRK DİLİ

Türk Dili dersi yükseköğrenim kurumlarında ortak ve zorunlu derslerdendir. 2 kredilik olan bu ders, iki yarıyılda okutulmaktadır. Bu dersin öncelikli amacı, öğrencilere eleştirel ve sorgulayıcı düşünme alışkanlığı kazandırmak, sözlü ya da yazılı olarak kendilerini düzgün bir Türkçe ile yetkin olarak ifade edebilmelerini sağlamaktır.

ATATÜRK İLKELERİ ve İNKILAP TARİHİ

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü, Acıbadem Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak eğitim ve öğretim çalışmalarını yürütmektedir. Üniversitelerde okutulması zorunlu olan Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi dersi bu bölüm tarafından verilmektedir.

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi dersi bütün bölümlerin ortak dersi olarak genellikle birinci sınıfta iki dönemde okutulmaktadır.

YABANCI DİLLER

Yabancı Diller Bölümü’nün amacı öğrencilere, hem üniversite öğrenimlerini hem de mezuniyet sonrası iş hayatlarını ve hatta sosyal ilişkilerini destekleyip güçlendirecek yabancı dil yeterliliğini kazandırmaktır. Bütün bölümlerin ortak dersi olarak verilen yabancı dil dersleri rektörlüğe bağlı bölümlerdeki diğer dersler gibi okutulması zorunlu ve 2 kredidir.

DERS İÇERİKLERİ 

İngilizce I ders içerikleri için tıklayınız.

İngilizce II ders içerikleri için tıklayınız.

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ders içerikleri için tıklayınız. 

Türk dili ders içerikleri için tıklayınız. 

BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İstanbul