Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama
Bulunan Sonuç İçin Başlık ve Bağlantı Bulunan Sonuç İçin Açıklama

SSS

•    UZEM derslerine kaydımı nasıl yaparım?

Ders kaydınız akademik yılın başında online olarak tarafınızca yapılır. (Üniversiteye kayıt olduğunuz ilk dönem, öğrenci işleri, UZEM derslerini yalnızca bir kereye mahsus olmak üzere  üzerinize otomatik olarak atayacaktır ancak sonraki dönemlerde ders kayıtlarınızı online yapmalısınız. )

•    Yeni kayıt yaptırdım, 1. sınıf öğrencisiyim, uzem şifrem yok.

Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin ders kayıtları tamamlanana kadar şifreleri için bir süre beklemeleri gerekmektedir. Ders kayıtları öğrenci işleri tarafından tamamlandığında uzeme kayıtlı öğrenci listesi gönderilir ve uzem bu listedeki öğrencileri kullanıcı adları ile birlikte sisteme tanıtır, sistem otomatik olarak kullanıcıların üniversite email adreslerine şifrelerini yollar.

•   Uzem derslerini programda yazılı olan saatte mi takip etmem gerekiyor?

Uzem dersleri online olduğu için zaman kısıtlaması yoktur, istediğiniz zaman internet bağlantısı olduğu sürece dersleri takip edebilirsiniz.

•    UZEM giriş portalına giremiyorum, ne yapmalıyım?

Öncelikle öğrenci işlerinden derse kaydınız olup olmadığını kontrol ediniz. Derse kaydınız var ve girişte sorun yaşıyor iseniz UZEM@acibadem.edu.tr adresine e-mail atınız.

•    Sınav tarihlerini nasıl öğrenirim?

Sınav tarihlerinin takibi öğrencinin kendi sorumluluğundadır. UZEM Müdürlüğü tarafından üniversite e-mail adreslerinize sınav tarihleri ve sınava hangi sınıfta gireceğinizin bilgisini içeren listeler sınav tarihine bir hafta kala gönderilir. UZEM tarafından girilen duyurularda sınavlar ve sınav öncesi ders hocaları ile yüz yüze görüşme tarihleri ilan edilir. Lütfen duyuruları ve e-maillerinizi takip ediniz. UZEM web sayfası (http://www.acibadem.edu.tr/UZEM) duyurular linkinden sınav tarihleri ve dönem içi sınıf dersleri hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

•    Ders kaydım yok, ne yapmalıyım?

Ders kayıtları sene başında online  yapılmalıdır. Ders kaydını sene başında yapmamış ya da yapamamış öğrenciler öğrenci işlerine dilekçe vererek derse kaydını tamamlamalıdır.

•    Sınav notuma nasıl itiraz ederim?

Sınav notunuz açıklandıktan yedi iş günü içerisinde UZEM ofisine yazılı dilekçe bırakarak kağıdınız inceleyebilirsiniz. Dilekçe örneğini http://www.acibadem.edu.tr/UZEM web sayfasından sınavlar linkinde  bulabilirsiniz. İmzalı dilekçeyi UZEM ofisine elden ulaştırmanız gerekmektedir.

•    Uzaktan eğitim portalında ders içeriklerimi göremiyorum, ne yapmalıyım?

Ders kaydınızı öğrenci işlerinden teyit ediniz, eğer derse kayıtlı iseniz ve ders içeriğini göremiyorsanız UZEM@acibadem.edu.tr adresine e-mail atıp destek isteyiniz.

•    Sınav listelerinde adım gözükmüyor, ne yapmalıyım?

Öncelikle derse kaydınızı öğrenci işlerinden kontrol ettiriniz, derse kaydınız var ise UZEM ofisine müracaat ediniz.

•    Ara sınav/final/bütünleme notumu göremiyorum. Ne yapmalıyım?

Not girişleri derslerin öğretim elemanları tarafından yapılmaktadır ve not girişleri sınav tarihinden sonra on gün içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süre dolduğu halde öğrenci otomasyon sisteminde sınavına girdiğiniz dersin notunu göremiyorsanız dersin sorumlu öğretim elemanına ulaşabilirsiniz.

•    Mazeret sınavına girmek için ne yapmalıyım?

Sınav tarihini takip eden bir hafta içerisinde öğrencisi olduğunuz fakülte ya da meslek yüksekokuluna dilekçe ile başvurunuz. Bu süre dışında yapılan başvurular değerlendirilmez. Mazeret dilekçesi kabul edilen öğrenciler hakkında fakülte kararı alınır ve sonuçlar UZEM müdürlüğüne gönderilir. UZEM müdürlüğü mazeret sınavının tarihini ve yerini organize eder ve sınava girecek öğrencilere duyurur.

•    Öğrenci otomasyon sistemine giriş şifresi ile UZEM eğitim portalına giriş sağlayabilir miyim?

Hayır, öğrenci otomasyon sistemi ile uzaktan eğitim portalı bağımsız platformlardır ve şifreleri farklıdır.

•    Uzaktan eğitim portalına giriş için şifremi ve kullanıcı adımı nereden alabilirim?

Uzaktan eğitim portalına giriş için kullanıcı adınız üniversite e-mail adresinde @live.acibadem.edu.tr uzantısı önünde yazan kısımdır (Örnek:  mehmet.yilmaz1@live.acibadem.edu.tr e-mail adresine sahip öğrencinin uzaktan eğitim portalına giriş için kullanacağı kullanıcı adı: mehmet.yilmaz1’dir.)

     Uzaktan eğitim portalına giriş için kullanacağınız şifre size özeldir ve derse kayıt olduğunuz anda üniversite e-mail adresinize e-mail olarak eogrenme@live.acibadem.edu.tr adresinden gönderilir. Size gönderilen şifreyi kaydediniz ve her giriş yaptığınızda bu şifreyi kullanınız. Şifreniz yalnızca üniversite e-mail adresine gönderilebilmektedir.

•    Şifremi unuttum ne yapmalıyım?

UZEM@acıbadem.edu.tr adresine e-mail atıp destek isteyiniz.

•    Derslerin geçme notu nedir?

Derslerin geçme notu 50’dir. Ara sınav notunun %40, final sınav notunun ise %60 ağırlığı vardır.

•    Sınavda nelere dikkat etmeliyim?

Sınavda size verilen optik formda adınızı, soyadınızı, öğrenci numaranızı ve kitapçık türünüzü doğru ve eksiksiz olarak kodladığınızdan emin olunuz. Yanlış ve/veya eksik doldurulan optik formlar geçersiz sayılacaktır ve konuyla ilgili yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Soruları yanıtlarken optik formda sınavına girdiğiniz derslere ait alanda işaretleme yaptığınızdan emin olunuz. Sınava size atanan sınıfta girmelisiniz.Sınavlar ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen linki tıklayınız ve sınav yönetmeliğini dikkatlice okuyunuz. http://www.acibadem.edu.tr/uzem-sinavlar  
BİZEULAŞIN
Kayışdağı Caddesi No:32, 34752
Ataşehir / İstanbul